^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Rodzinne czytanie w bibliotece w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

         Celem akcji jest zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek,  który przyjdzie do biblioteki biorącej udział

w projekcie otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla...” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę z wizerunkiem sowy, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego zainteresowania czytelnicze.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna 

przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz

o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki, a także podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.  

Akcja ta, ma  na celu zwrócenie uwagi na korzyści wynikające z czytania oraz zachęcenie dzieci do poznania ważnego miejsca, którym jest biblioteka.

         Serdecznie zapraszamy i zachęcamy rodziców oraz wszystkie dzieci urodzone w 2016 roku do udziału w akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Wspaniałym Małym czytelnikom z Biblioteki w Paterku – GRATULUJEMY!!!

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka