^Back To Top

Partnerzy

nakło

"Kurhanek Maryli" w DKK.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

25 lutego grono miłośniczek literatury przybyło do biblioteki w Paterku na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Panie omawiały tym razem książkę Ewy Bauer „Kurhanek

Maryli”. Autorka jest z wykształcenia prawnikiem, a z zamiłowania psychologiem oraz  miłośniczką literatury i przyrody. Zadebiutowała powieścią ”W nadziei na lepsze jutro”. Omawiana przez klubowiczki książka to powieść psychologiczna. Główną bohaterką jest trzyletnia Marta, której rodzice zginęli w wypadku samochodowym i od tego momentu dziewczynkę wychowuje babcia. Kiedy Marta staje się nastolatką, wiejskie życie zaczyna ją przytłaczać do tego stopnia, że ucieka z domu. Ale niechybnie przekonuje się, że życie w mieście to nie bajka. Oszukana przez mężczyznę, schodzi na drogę prostytucji. Ale, jak to w życiu często bywa - koleje losu się odwracają -  poznaje Piotra, lekarza wywodzącego się z szanowanej rodziny i wszystko zaczyna się układać, ale czy na pewno...?

W trakcie rozmów o przeczytanej lekturze Paniom towarzyszyło wiele emocji – poruszająca była kwestia  manipulacji drugą osobą, toksyczny związek dwojga ludzi oraz materialne uzależnienie. Natomiast ciekawym okazał się opis obrzędów pogrzebowych, jakie w czasach, w których przebiega akcja książki, obowiązywały.

Następne spotkanie odbędzie się 31 marca 2016 r. o godz. 16.00.

Omawiana będzie książka „Migdałowe drzewo” M. Cohen Corasanti.

Spotkania są otwarte dla wszystkich zapraszamy!

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał PiMBP

 

Copyright © 2013. Paterek  Rights Reserved.