^Back To Top

Partnerzy

nakło

V Festyn Srodowiskowy w Paterku poraz kolejny zakończony sukcesem.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

23 maja na terenie ZS im. Jana Pawła II w Paterku po raz piąty odbył się Festyn Środowiskowy. Celem jest integracja mieszkańców Patereka oraz pozyskanie środków finansowych na rzecz szkoły.

Otwarcia dokonali - dyrektor ZS im. Jana Pawła II w Paterku Longina Kania oraz przewodniczący Rady Rodziców - starosta nakielski Tomasz Miłowski.

Tak jak poprzednie imprezy szkolne festyn poprowadził Grzegorz Przywarty.

Organizatorzy obiecywali coś dla ciała i coś dla ducha. Wszyscy, którzy tego popołudnia postanowili spędzić czas na festynie nie zawiedli się.

Występ Zespołu Pieśni i Tańca "Młoda Krajna" pod kierunkiem Agnieszki Misiorek-Franków nadał festynowi lokalnego kolorytu,kwartet muzyczny z ZSŻŚ w Nakle zaprezentował ciekawe aranżacje.

Odtańczono zumbę przygotowaną przez szkołę tańca "Dance Akademia" i Radosław Gołata.

Wśród licznych stoisk uwagę zwracały: stoiska z biżuterią, obrazami, zdrowymi sokami, unijne, czy Agencji Rynku Rolnego i Nieruchomości Rolnych. Nie zabrakło również tradycyjnych dmuchanych zamków, nadnoteckich sokołów na motocyklach, czy zabykowych aut. Liczne stoiska z małą gastronomią zapraszały do kupna kiełbasek z grilla, grochówka czy uwielbianej przez maluchy waty cukrowej.

Na boisku szkolnym tatusiowie i ich synowie rozegrali mecz piłki nożnej.

Podczas imprezy odbyła się loteria fantowa, w czasie której licytowano m.in. rolki, koce, rabaty na kurs języka angielskiego, czy rower. Główną nagrodę-rower ufundowany przez państwo Błaszaków, wygrała Kaja Wiśniewska. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rzecz szkoły.

Na koniec imprezę uświetni występ zespołu BAS braci Woźnych.

 

Copyright © 2013. Paterek  Rights Reserved.