^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

„Co w trawie piszczy?”- wakacyjne spotkania w bibliotece w Paterku.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

         8 lipca 2019 r. rozpoczęły się w bibliotece w Paterku zajęcia wakacyjne dla dzieci. Hasłem tygodniowych spotkań byłaŁĄKA”.

W pierwszym dniu zadaniem dzieci było wyszukanie w bibliotece książek zawierających wszelkie informacje o tym co rośnie i co żyje na łące. Codzienne spotkania rozpoczynały się głośnym czytaniem. Każde z dzieci czytało fragmenty opowiadania Zofii Staneckiej „Pod czerwoną koniczyną” oraz Małgorzaty Strzałkowskiej „Smocza łąka” i „Skacz po łące jak zające”.

Kiedy już wszyscy poznali florę i faunę polskiej łąki z wielkim zapałem rozpoczęto tworzyć łąkę z kolorowych brystoli i krepy. Na przygotowanych przez dzieci szablonach z kartonu dzień po dniu powstawała łąka z kolorowych kwiatów, traw, barwnych motyli oraz pszczół, chrząszczy i ślimaków. Niespodzianką była wizyta pani Joanny Makowczyńskiej z miejscowego WDK, która malowała twarze dzieci. Na roześmianych buziach pojawiły się owady i kwiaty. Uczestnicy wakacyjnych spotkań zmagali się z krzyżówkami i labiryntami, w których szukali ukrytych mieszkańców łąki.

Oczywiście nie obyło się także bez łąkowej konkurencji. Gra planszowa „Zielony wyścig” dostarczyła mnóstwo emocji , zwycięzcy zostali obdarowani słodyczami.

W ostatnim dniu wszyscy się wybrali na pobliską łąkę, by zerwać poznane w trakcie zajęć rośliny łąkowe. Z zebranych kwiatów i traw powstały piękne bukiety, które upiększyły bibliotekę.

Zwieńczeniem Bibliowakacji w Paterku jest wystawa, prezentująca prace uczestników letnich spotkań w bibliotece. Galeria biblioteczna zamieniła się w kolorową łąkę.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka