^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Umowa podpisana-rusza budowa szkoły w Paterku

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 14 września 2017 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią została podpisana umowa na budowę ostatniego segmentu szkoły w Paterku. Na wybudowanie ostatniego segmentu szkoły w Paterku mieszkańcy czekają z

 niecierpliwością. Do tej pory uczniowie gimnazjum byli dowożeni na zajęcia do Wieszek. Wraz z zakończeniem budowy ten problem zniknie.

Zrealizowanie tego zadania jest jednym z priorytetowych zamierzeń władz gminy. Stąd starania o pozyskanie i zapewnienie na to przedsięwzięcie wymaganych środków finansowych. Z chwilą pozyskania 1 mln zł z rezerwy oświatowej premiera rady ministrów, w czym swój udział miał poseł Łukasz Schreiber, można było przystąpić do ogłoszenia przetargu. Informacja o pozyskaniu tej kwoty pojawiła się w sierpniu, więc zaszła potrzeba zwołania sesji nadzwyczajnej, aby tą kwotę wprowadzić do budżetu. Jednocześnie podjęto pilne działania proceduralne, ponieważ powyższe środki finansowe muszą być wydane do końca tego roku.

W przetargu wyłoniono firmę z Trzemeszna PKOB Wegner sp. z o. o., z którą burmistrz Sławomir Napierała podpisał umowę w dniu 14 września.  Przedsiębiorstwo wykona prace za 5 609 756,10 mln zł + VAT 1 290 243,90 zł, udzielając 4-letniej gwarancji. Firma wejdzie na teren budowy jeszcze we wrześniu. Zgodnie z umową prace mają zostać zakończone do 31 marca 2019 r.

Warto przypomnieć, że nawałnica, która nawiedziła gminę z 11/12 sierpnia, m.in. poważnie uszkodziła dach sali sportowej w Paterku. Z tego powodu w trybie pilnym trzeba będzie wzmocnić jego konstrukcję i w całości przełożyć pokrycie. Te prace prowadzone są już w trakcie nowego roku szkolnego, który rozpoczął się 4 września.

źródło - Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią

 

 

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka