^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Palowanie- metoda na słaby grunt.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Obwodnica Nakła Południe -Północ budowana jest na trudnym terenie. Na łąkach rozważana była wymiana gruntu lub palowanie. Wybrano palowanie jako metodę dającą większą gwarancję na stabilność drogi. Wiadukty też są budowane poprzez palowanie. Palowanie polega na tym, że

specjalna maszyna wierci otwór na głębokość 15-20m, do którego wkładane są rury. Następnie wkładane jest zbrojenie. Po zazbrojeniu wlewany jest beton a następnie rury są wyciągane. Betonowe pale są zalewne tworząc ławę i częściowo kruszone w celu pozyskania zbrojenia.

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka