^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Zakończenie Roku Szkolnego 2018-2019- klasy 4-8.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W środę 19 czerwca w Szkole Podstwowej im. Jana Pawła II w Paterku po raz ostatni w roku szkolnym 2018-2019 zabrzmiał dzwonek. O godzinie 9.00 uroczystość zakończenia roku szkolnego

miały klasy 4-8. Po odśpiewaniu hymnu państwowego miało miejsce przekazanie sztandaru szkoły młodszym kolegom. Wyróżniający się uczniowie i rodzice z rąk dyrektor szkoły Aliny Sławkowskiej otrzymali upominki i podziękowania. Na koniec nastąpił najbardziej oczekiwany moment- odbiór świadectw i wakacje. W uroczystości udział wzięli:  ks. Mariusz Zbieranek, radni Rady Miejskiej Anna Karolczak i Zdzisław Sell. Radę Rodziców reprezentował przewodniczący Grzegorz Przywarty, skarbnik Ewelina Brzezińska i sekretarz Natalia Sadowska.

Wszystkim dzieciom i nauczycielom życzymy wspaniałych wakacji  i z nowymi siłami powrotu do szkoły dopiero we wrześniu.

Ps. Na wielu zdjęciach są te same osoby. Nie jest to błąd. Osoby te w roku szkolnym odznaczyły się wyjątkową pracą w nauce i aktywnością w innych dziedzinach. Gratuluję.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka