^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Mikołajkowy dzień w przedszkolu.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Wczorajszy dzień w naszym przedszkolu obfitował w wiele atrakcji. Zaraz po śniadaniu dzieci wyjechały do Nakła, aby w kinie Reaktywacja obejrzeć film pt: „Emotki”. Mimo, że niektórzy już go oglądali, z

zaciekawieniem śledzili losy bohaterów po raz drugi. Tuż po powrocie do przedszkola odwiedzili nas, jak sami powiedzieli „Pomocnicy Świętego Mikołaj”,  Pan Sołtys wsi Paterek Mariusz Malikowski oraz Radny Pan Zdzisław Sell. Przywieźli słodkie upominkami dla dzieci - każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami. W trakcie spotkania panowała radosna atmosfera – dzieci tańczyły i śpiewały „mikołajkowe” piosenki.

Z tego miejsca pracownicy przedszkola oraz dzieci serdecznie dziękują Radzie Sołeckiej wsi Paterek oraz Panu Radnemu Zdzisławowi Sell za wieloletnią współpracę „mikołajkową”. 

Materiał przedszkola w Paterku.

   

  

 

 

  

 

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka