^Do góry

Współczesny Paterek to miejscowość, w której mieszkańcy zamieszkują osiedle Jana Sobieskiego, tzw. Stary Paterek i prężnie rozwijające się budownictwo jednorodzinne. Mają do dyspozycji piękny kościół, Wiejski Dom Kultury, dużą halę sportową z widownią na 313 miejsc, ładny choć mało funkcjonalny i niedokończony budynek Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, pięknie położone duże przedszkole, bibliotekę, przychodnię zdrowia „Medikus” oraz kilka sklepów spożywczych i budowlany. Wielu mieszkańców pracuje w miejscowych zakładach pracy takich jak: ZNTK Paterek, Prolab, Zakładach Przetwórstwa Drzewnego, ZUTECH, ROBAK, Polski Asfalt, W Paterku, na około 30 hektarach istnieje Strefa Przemysłowa, która jest priorytetem dla Gminy.


Paterek
Nieoficjalna Strona Internetowa
zdzislaw.sell@paterek.info.pl

Paterek

Partnerzy

nakło

Zebranie Rady Rodziców w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dnia 23.10.2017roku w Szkole Podstawowej w Paterku odbyło się zebranie Rady Rodziców. Celem było sprawozdanie z działalności Rady za rok 2016/2017 oraz wybór przewodniczącego Rady Rodziców i prezydium Rady Rodziców na lata 2017/2020. Przewodniczący rady rodziców powitał członków trójek klasowych i dyrektorki szkoły: panie Longinę Kanię i Alinę Sławkowską. Dyrektor przedstawiła stan obecny szkoły i plany na bieżący rok szkolny. Po reformie oświatowej szkoła funkcjonuje jako Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II. W szkole uczy się 361 dzieci w 18 oddziałach (2 klasy gimnazjum uczą się w Wieszkach). Od miesiąca trwa budowa segmentu dydaktycznego. W chwili obecnej najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom. Na 18 maja planowane jest poświęcenie nowego sztandaru szkoły. Rodziców interesowały również takie sprawy jak ocenianie kształtujące i dziennik elektroniczny.

Sprawozdanie Przewodniczącego Rady Rodziców Grzegorza Przywartego poniżej.

Po sprawozdaniu przewodniczącego Rady Rodziców i skarbnika Eweliny Brzezińskiej komisja rewizyjna przyjęła budżet. Powołano komisję skrutacyjną i w jawnym głosowaniu wybrano nowe prezydium,w skład którego weszli: przewodniczący Grzegorz Przywarty, z-ca Zdzisław Sell, skarbnik Ewelina Brzezińska i członek Natalia Sadowska. Wybrano również komisję rewizyjną: Dagmarę Grzegorek-Chmielewską, Joannę Stróżyk-Ryczek i Romana Kniołę.

Copyrigcht © 2013 Nieoficjalna Strona Internetowa Paterka